Törölték Gyurcsány Bázisát
Végelszámolással megszűnt a Bázis Holding Zrt., amelyet a Gyurcsány Ferenc részvételével létrehozott Alapítvány a Modern Baloldalért (ismertebb nevén Amőba) indított 2005-ben – írja a friss HVG.
Végelszámolással megszűnt a Bázis Holding Zrt., amelyet a Gyurcsány Ferenc részvételével létrehozott Alapítvány a Modern Baloldalért (ismertebb nevén Amőba) indított 2005-ben – írja a friss HVG.
Gyurcsány Ferenc miniszterelnökként nem akart visszavonulni 2006 őszén, óva intette a rendőrséget a demonstratív biztonsági intézkedésektől, ugyanakkor jogsértés esetén kellő erőt és határozottságot várt - derült ki egy rendőrségi vezetői értekezletről készült jegyzőkönyvből, melyet a Köztársasági Őrezred volt parancsnokának meghallgatásán ismertettek a parlament 2002 és 2010 közötti jogsértéseket vizsgáló albizottságában szerdán.
Néhányan kárörvendve várják, mások rettegnek tőle, megint mások unottan legyintenek, mondván, ez bizony elkerülhetetlen. Hogy miről van szó? Arról, hogy vajon mikor érkezik meg Orbán Viktor (és politikája) Balatonőszödre - írja Török Gábor politológus a blogján.
Gyurcsány Ferenc a blogjában kifakadt a svéd televízió tévedése miatt, ugyanis miközben a miniszterelnököt mutatták, az ő nevét írták ki a tegnapi Svédország-Magyarország focimeccsen.
Szabadfi Árpád országos főkapitány-helyettesként kétszer beszélt telefonon Gyurcsány Ferenc akkori miniszterelnökkel a tévészékház 2006-os ostroma alatt. Erről maga a rendőrtábornok számolt be a parlament 2002 és 2010 közötti jogsértéseket vizsgáló albizottságának szerdai ülésén.
Bruttó 5 millió forinttal, közös megegyezéssel távozik az Országos Fordító és Fordításhitelesítő Iroda éléről Gyurcsány Ferenc egykori munkatársa.
Nem vagyoni kártérítésként 200 ezer forintot követel a Magyar Nemzettől Cs. Szilvia fodrász, amiért a napilap nemrég olyan fényképet tett közzé, amelyen éppen Gyurcsány Ferenc korábbi miniszterelnök haját vágja.
Dokumentumok igazolják, hogy Sukoró ügyében Bajnai Gordon és Gyurcsány Ferenc volt kormányfők hamisan tanúskodtak az ügyészség előtt - mondta Budai Gyula miniszterelnöki megbízott szerdán.
A világ 170 országának devizáit összevetve az elmúlt három hónapban a magyar forint gyengült a legtöbbet - írja a Gyurcsány Ferenc a blogján.
„Ebben a vitában az IMF és a magyar kormány akarata sem érvényesül majd tisztán, de meg fogunk egymással egyezni” – tett kompromisszumgesztust minapi nyilatkozatában Kósa Lajos. Hogy ez valódi megegyezési szándék-e, tehát végét jelenti a belpolitika után nemzetközi dimenzióba is kiterjesztett konfrontatív, diktátumokon nyugvó erőpolitikának, hamarosan kiderül. Mindenesetre a Fidesz politikusainak is érdemes önmaguk előtt tisztázni: a két fél közül ki van jobban rászorulva a dolog nyélbe ütésére? S ki veszít nagyobbat (egyáltalán ki veszít lényegesen?), ha mégse születik egyezség?
"Azt mondta a kormányfő, hogy forint- és IMF-ügyben Matolcsy az illetékes. Ez ugye azt jelenti, hogy ő nem illetékes. Hát ez igazi böszmeség" - írja Gyurcsány Ferenc a blogján.
A második Orbán-kormány megalakítása előtt sokan bíztak (én is bíztam) abban, hogy az új kabinet tanul Gyurcsány Ferenc, Medgyessy Péter és az első Orbán-kormány hibáiból. Vagyis nem folytatja a 2000-2001 óta szinte minden kormány által elkövetett hibákat: népszerűséghajhászásból nem odázza el a fontosabb reformokat, és nem látszatintézkedésekkel zavarja fel az amúgy sem túl tiszta pocsolyavizet. (Klasszikus példa Gyurcsány Ferenc száz lépéses álprogramja, amit maga leplezett le 2006-ban.)
Budai Gyula miniszterelnöki megbízott szerdán olyan iratokat adott át a Központi Nyomozó Főügyészségnek, amelyek szerinte azt "erősítik", hogy a sukorói ingatlancsere ügyében nem lehet megkerülni Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök felelősségét. Gyurcsány titkársága közleményben szögezte le: a Fidesz által kreált mocskos politikai vádakról van szó.
A rozsdamarta szocialista gépezetre jellemző, hogy egy Kovács Lászlóhoz hasonló nyugdíjassal akarják erősíteni Mesterházy pozícióját a leendő pártvezetésen belül.
Mi történik, ha az MSZP már, az LMP pedig még nem képes ellátni a hatékony politikai ellenzékiség szerepkörét? Ha a szocik a kormányzás után az ellenzékiséget is elbaltázzák, az nemcsak nekik árthat, hanem a politikai kontroll nélkül hagyott országnak is.
Vannak ambícióim, az, hogy a gondolataim hassanak – mondja Gyurcsány Ferenc a Mozgó Világ júniusi számában megjelent interjújában.
Többszáz rendőr tétlenül ácsorgott, Gergényi nézelődött, Gyurcsány a rendőrségi központban követte nyomon az eseményeket, miközben a huligánok akadálytalanul garázdálkodtak a TV székház előtt. Vajon tudatosan szervezett provokáció volt, ami szeptember 17-én történt? És az október 23-i rendőri brutalitásokra ki adott parancsot? Gyurcsány blogjában jelezte, készül az ellene indítandó perre, készen áll, hogy vádlottból vádló legyen. Egy ilyen pernek mekkora esélye van? – kérdeztük többek között Balsai Istvánt, akit Orbán Viktor a 2006. októberi események kivizsgálásával bízott meg.
Szijjártó Péter szerint az emberek egyértelmű döntése ellenére a Gyurcsány-korszak folyamatosan tolakszik vissza, ezért továbbra is harcolni kell ellene.
Vajon követi-e az MSZP a nyugat-európai nagy vesztes baloldali pártok (pl. a Francia Szocialista Párt) sorsát, és hosszabb időre ellenzékbe kényszerül, avagy van-e a tarsolyában valami csodaszer saját megújítására? Csizmadia Ervin, a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója úgy véli, hogy a magyar baloldal az elmúlt húsz évben szervezetében és ideológiájában szenvedte el a legnagyobb vereséget, ezért előbb-utóbb valami teljesen újjal kell kirukkolnia.
A demokratikus jogállam szempontjából aggályos, ha Kövér László leendő házelnök azt nyilatkozza, „nagyon reméli”, hogy Gyurcsány jogi felelősségének megállapításához a „szükséges bizonyítékok is összegyűlnek” - írja Nagy Attila Tibor politikai elemző a blogján.